Training | The Power of Non-Formal Education
27 oktober – 1 november 2026 | Aanmelden tot 11 augustus | Training over de kracht van niet-formeel leren: de basis van het programma Erasmus+ Jeugd
Wat is het?
‘The Power of Non-Formal Education’ is een training in Rome, Italië, voor o.a. jongerenwerkers. Tijdens deze training ervaar je zelf de kracht van niet-formeel leren en ontdek je hoe je deze aanpak nog beter kunt inzetten om jongeren te versterken en hun actieve rol in de samenleving te stimuleren.
Wat leer je?
Je ervaart hoe niet-formeel leren de kwaliteit en impact van jouw dagelijkse praktijk kan versterken. Daarnaast:
- ontdek je verschillende methoden van niet-formeel leren door ze zelf te ervaren;
- onderzoek je hoe formeel en niet-formeel leren elkaar kunnen aanvullen;
- reflecteer je op de maatschappelijke en pedagogische waarde van niet-formeel leren;
- bekijk je kritisch je eigen werkwijze en ontwikkel je ideeën om deze verder te verbeteren;
- wissel je ervaringen en best practices uit met professionals uit heel Europa.
Voor wie?
Deze training is bedoeld voor professionals die werken met jongeren en hun leerproces willen versterken. Deelnemers:
- zijn jongerenwerkers, -trainers of -leiders;
- hebben interesse in het versterken van de impact van niet-formeel leren;
- staan open voor een intensief leerproces dat al vóór de fysieke bijeenkomst begint en ook daarna doorloopt.
Praktische informatie
De eigen bijdrage is € 75,- per persoon. De reiskosten en kosten voor de training, accommodatie en maaltijden zijn inbegrepen. Er wordt Engels gesproken tijdens de training.
Meer informatie en aanmelden
Aanmelden kan tot 11 augustus 2026 via de website van SALTO-YOUTH; eenmalige registratie is hiervoor vereist. Op 3 september 2026 hoor jij of je bent geselecteerd.