Skip naar content

Training | Dealing with Conflict in Youth Work

2 - 6 november 2026 | Aanmelden voor 8 september 2026 |Training over omgaan met conflicten in jongerenwerk

Jeugd & jongerenwerk

Wat is het?

De training ‘Dealing with Conflict in Youth Work - II edition Italy’ helpt jongerenwerkers en groepsleiders om conflicten te benaderen als een natuurlijk en constructief onderdeel van hun werk. De focus ligt op het omgaan met spanningen en meningsverschillen en het benutten van conflicten als kans voor groei en verandering. 

Wat leer je?

In deze training leer je hoe je conflicten kunt benaderen als een kans voor positieve verandering, en ga je aan de slag met:

  • het herkennen van situaties die kunnen ontstaan bij het werken met diverse groepen jongeren;
  • het omgaan met spanningen en conflicten in lokale en internationale contexten;
  • het creëren van een omgeving waarin jongeren kunnen reflecteren op hun waarden en opvattingen;
  • het toepassen van tools, methoden en benaderingen voor conflicthantering;
  • het begrijpen van de veranderkracht van conflicten;
  • het reflecteren op je eigen waarden en houding ten opzichte van conflicten.

Voor wie?

Deze training is bedoeld voor professionals die met jongeren werken in een niet-formele setting, zoals:

  • jongerenwerkers;
  • groepsleiders;
  • professionals die werken met diverse groepen jongeren;
  • professionals die betrokken zijn bij of interesse hebben in Erasmus+ Jeugd projecten, zoals Jongerenuitwisselingen en Jongerenparticipatieprojecten. 

Praktische informatie

De eigen bijdrage is € 75,- per persoon. De reiskosten en kosten voor de training, accommodatie en maaltijden zijn inbegrepen. Er wordt Engels gesproken tijdens de training.

Meer informatie en aanmelden

Aanmelden kan tot 8 september 2026 via de website van SALTO-YOUTH; eenmalige registratie is hiervoor vereist. Op 23 september 2026 hoor jij of je bent geselecteerd.

Meer weten?

Esther Schelvis kan je er alles over vertellen