Skip naar content

Netwerkevent | Erasmus+ Jeugd: de impact van buiten

Younity, Utrecht | 25 september 2025 | Start met lunch vanaf 12.00u tot uiterlijk 18.30u (incl. afsluitende borrel)

Jeugd & jongerenwerk

Met veel plezier nodigen we je uit voor het jaarlijkse netwerkevenement van Erasmus+ Jeugd. Of je nu al meerdere jaren subsidie ontvangt of juist voor het eerst, je aanvraag is afgewezen of überhaupt nooit ingediend: wees welkom! Het thema van dit jaar: de impact van buiten. 

Programma

De wereld verandert snel – en dat merken we in ons werk met jongeren en organisaties. 
Tijdens ons netwerkevent duiken we in de impact van maatschappelijke ontwikkelingen op onze programma’s én op de jongeren zelf. 

Hoe kunnen Erasmus+ Jeugd en het European Solidarity Corps ingezet worden om in te spelen op die maatschappelijke ontwikkelingen? Wat vragen de ontwikkelingen van jou als professional? En hoe blijven we samen van betekenis?

We informeren je over de mogelijkheden van onze programma’s. Verwacht inspirerende inzichten, scherpe gesprekken en volop ruimte om te verbinden met en tussen de organisaties onderling, plenair én in subgroepen.

12:00                  Inlooplunch
12:45                  Opening en welkom
13:30                  De impact van buiten: vissenkomgesprek
15:10                  Pauze
15:30                  Workshops       
16:30                  Afronding
17:00                  Borrel                                              

De impact van buiten: Vissenkomgesprek

Door de jaren heen is de leefwereld van jongeren, en van organisaties die met jongeren werken, flink veranderd. Welke impact hebben die veranderingen gehad op jongeren en op organisaties en welke gevolgen zien we voor het jongerenwerk, zoals uitgevoerd in onze programma’s? 

Daarover gaan we in gesprek met elkaar en met een aantal experts en ervaringsdeskundigen uit verschillende deelgebieden.

Workshops

In de namiddag vinden de volgende workshops plaats (waarvan je er één ter plekke kunt kiezen):

Inclusie: mensen betrekken van buiten je eigen bubbel
Iedereen verdient gelijke rechten en kansen om mee te doen. Inclusie is niet voor niks een belangrijke pijler binnen de Europese programma’s! Maar hoe doe je dat in de praktijk? Hoe bereik je jongeren die minder mogelijkheden hebben? Waarom en wanneer zou je dat wel of niet doen? En wat betekent het concreet voor je programma en ook voor de andere deelnemers? 

Faciliteren onder spanning
Je staat voor een groep, faciliteert het gesprek en al snel blijkt dat de meningen ver uiteen lopen. Deelnemers hebben zich ingegraven in hun eigen standpunt en staan lijnrecht tegenover de ander. Hoe ga je daarmee om als begeleider? Hoe zorg je ervoor dat dit zich vertaalt in een omgeving waarin meningsverschillen uitgesproken worden, waarin geluisterd wordt en waarin maatschappelijke spanning bespreekbaar wordt gemaakt. In deze workshop krijg je praktische handvatten aangereikt om hier mee aan de slag te gaan.

Mentale gezondheid tijdens projecten
Uit onderzoek blijkt dat het mentaal welbevinden van jongeren en jongvolwassenen onder druk staat. Is dit herkenbaar in jullie projecten en hoe ga je daarmee om? Hoe zorg je dat er ruimte voor is, zonder dat het een allesoverheersend thema wordt? Hoe vind je de balans tussen aandacht voor het individu en dat wat nodig is voor de groep? In deze workshop verkennen we verschillende perspectieven en leren we van en met elkaar. 

Best Practices (EN): 
Dankzij de subsidies van Erasmus+ Jeugd en het European Solidarity Corps worden er onwijs mooie projecten gerealiseerd en worden jongeren in hun kracht gezet. Deze voorbeelden uit de praktijk laten dat zien! Laat je inspireren door organisaties en projecten die hun verhaal vertellen.

Mogelijkheden Erasmus+ Jeugd en European Solidarity Corps
Krijg een inkijkje in de verschillende subsidielijnen die vallen onder Erasmus+ Jeugd, Erasmus+ Sport en het European Solidarity Corps en hoor van de Programma-adviseurs waar je op moet letten bij het doen van een aanvraag.

Let op: Deze workshop wordt ook online aangeboden, namelijk op 8 september en 16 september. Bekijk de agenda voor meer informatie en om je aan te melden.

Input ophalen voor het nieuwe Erasmus+ programma
Het voelt nog ver weg, maar achter de schermen wordt er in Brussel al hard gewerkt aan de contouren voor het nieuwe Erasmus+ programma (2028-2032). Als Nationaal Agentschap leveren wij input om de gesprekken daarover mede vorm geven. Graag horen we van jullie belangrijke gespreksonderwerpen die wij mee moeten nemen.

Aanmelden

Zet donderdagmiddag 25 september 2025 in je agenda en meld je aan via onderstaande button!